مرور کوتاهی بر فضای کار مشترک

  • ایستگاه نوآوری
  • 27 خرداد 99
مرور کوتاهی بر فضای کار مشترک

این روزها یکی از خدمات خوب برای تیم‌های استارتاپی، فریلنسرها و دور کارها فضای کار اشتراکی یا همون coworking space هست، این فضا علاوه بر محیط کاری مناسب به افراد امکان شبکه‌سازی هم می‌دهد.

فضای کار اشتراکی محیط کار مشترکه که به افراد با تخصص‌های مختلف امکان این رو می‌ده که کنار هم در یک محیط پویا و جذاب و مناسب کار کنن و این محیط‌ها رو به فضای خونه، دفترهای اداری و کافه‌های شلوغ ترجیح بدن!

فضای کار اشتراکی هم به کم کردن هزینه‌های افراد کمک می‌کنه و هم از عوامل مختلف حواس پرتی در منزل و محیط‌های دیگه جلوگیری می‌کنه، همچنین کمک می‌کنه محیط کاریشون متنوع باشه و با افراد جدید آشنا بشن و شبکه سازی کنن!

چرا در یک فضای کار اشتراکی عضو شویم؟

کار کردن تو فضای کاری مشترک به ما این امکان رو می‌ده راحت‌تر در کنار تیممون کار کنیم و همچنین با آدم‌های جدید با تخصص‌های مختلف آشنا بشیم و شبکه سازی کنیم.

آشنایی با آدم‌های جدید و استفاده از تجربه‌های اون‌ها به ما کمک می‌کنه تا به هدفمون نزدیک‌تر شیم.

فضای کار اشتراکی باعث می‌شه از عوامل حواس پرتی که در خونه یا محیط‌های شلوغ مثل کافه‌ها وجود داره، جلوگیری کنه و تمرکز ما رو در هنگام کار افزایش بده، همچنین باعث می‌شه به محیط کارمون تنوع بدیم و از تنهایی کار کردن در دفترهای خشک اداری و یا شخصی در امان باشیم.

کار کردن در محیط مناسب و جذاب و پویا باعث میشه کارایی ما در کارمون بالاتر بره و نتیجه‌ی بهتری از تلاشمون بگیریم.

همچنین از هزینه‌های سنگین دفتر شخصی و یا کار در کافه‌ها جلوگیری می‌کنه و لذت بیشتری از کاریمون می بریم.

پس وقتشه به محیطی که در اون کار می‌کنیم اهمیت بدیم و با یه لیوان قهوه یا چایی تو محیط مناسب‌تری با امکانات رفاهی کامل، راحت‌تر به سراغ کارامون بریم و در نتیجه، بازخورد بهتری از کارمون بگیریم.

داستان ایستگاه!

فکر پروژه از اونجا شروع شد که خیلی‌ها تو رشت فضای کاری مناسب نداشتن و از این قضیه ناراحت بودن، نبود فضای کاری مناسب نیازی بود که واقعا دیده می‌شد و این قضیه خیلی مهم بود که به خاطر رشد اکوسیستم این نیاز برطرف بشه که در نهایت به فکرش افتادیم و پروژه رو شروع کردیم.

برای پروژه‌ی فضای کار اشتراکی یه طرحی رو آماده کردیم و تکنیک های مختلفی به کار بردیم و همچنین سعی کردیم نیاز های یک فضای اشتراکی خوب رو ایجاد کنیم.

این پروژه برای ما از اهمیت زیادی برخوردار بود و وجود فضای کاری مناسب در رشت موضوع مهمی برای ما و دوستان بود و سعی کردیم این پروژه رو به دلیل اهمیت زیاد اون تا اینجا به نحو احسن انجام بدیم.

امکانات و خدمات فضای کار اشتراکی ایستگاه

فک می‌کنین برای داشتن محیطی مناسب کار چه امکانات و خدماتی باید وجود داشته باشه؟

ما در فضای کار اشتراکی سعی کردیم امکانات مناسبی مانند دسترسی به پرینتر، وایت‌برد، میز و صندلی مناسب کار، کمد شخصی، اینترنت پر سرعت و همچنین ویدیو پروژکتور که یک محیط کاری راحت مانند یک دفتر کامل اداری به اون نیاز داره رو فراهم کنیم.

همچنین در فضای کار اشتراکی ایستگاه نوآوری شما می‌تونین از امکانات آشپزخونه باز و امکانات رفاهی و پذیرایی نیز مثل چای‌ساز، قهوه‌ساز و یخچال استفاده کنید.

در عضویت در فضای کار اشتراکی ایستگاه نوآوری شما می‌تونین از خدمات ویژه‌ای نیز مانند تخفیف دائمی رویدادهای داخلی، تخفیف استفاده از سرویس‌های همکاران (مانند پونیشا، خدمات ابری گیگ سرور، دفتر شما ، شاپفا و…)، تخفیف خدمات منتورینگ و همچنین امکانات برگزاری کارگاه و ورک‌شاپ بهره مند بشید.

, , , ,

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *