چرا باید از فضای کار اشتراکی استفاده کنیم؟

  • ایستگاه نوآوری
  • 13 اسفند 99
چرا باید از فضای کار اشتراکی استفاده کنیم؟

فضای کار اشتراکی یکی از انتخاب‌های خوب برای افرادی است که دورکاری می‌کنند و به فضایی حرفه‌ای برای کار و ایجاد روابط کاری نیاز دارند. درست است که کارکردن در کنار افراد جدید شاید کمی سخت و عجیب به نظر برسد اما نتایج خوبی برایمان خواهد داشت. در ادامه به چند دلیل مهم برای حضور افراد در فضاهای کار اشتراکی اشاره خواهیم کرد.

افزایش حس اجتماعی و کاهش حس تنهایی

وقتی در خانه کار می‌کنیم حسی که اغلب سراغمان می‌آید حس تنهایی و انزوا است که ممکن است برای بسیاری از ما آزاردهنده باشد. قرار گرفتن در فضای کار اشتراکی به ما کمک می‌کند تا با ایجاد ارتباط و دوستی با افراد دیگر بر این احساس غلبه کنیم.

فرصت شبکه‌سازی

کارکردن در دفترکار مشترک و ایجاد ارتباط کاری با دیگران یکی دیگر از دلایل اصلی افراد برای حضور در فضاهای کار اشتراکی است. قرارگرفتن در کنار افراد حرفه‌ای بستری فراهم می‌کند تا برای رشد و توسعه کسب‌و‌کار خود از کمک و همراهی افراد حرفه‌ای‌تر بهره‌مند شویم و موفق‌تر عمل کنیم.

افزایش کارآمدی

کارکردن در فضای کار اشتراکی انگیزه کاری بیشتری در ما ایجاد می‌کند. به واسطه کارکردن در کنار افراد باانگیزه و دوربودن از عواملی که در خانه تمرکزمان را به هم می‌ریزد، آرامش و کارایی بیشتری در کارمان تجربه خواهیم کرد.

کاهش هزینه‌ها

برای بسیاری ازافراد همچون افراد فریلنسر، دورکار، کارآفرین و تیم‌های استارتاپی اجاره دفتر کار شخصی و پرداخت هزینه‌های سنگین در شروع کسب‌و‌کار دشوار خواهد بود. ایجاد فضاهای کار اشتراکی در دنیا به این افراد اجازه داد تا بتوانند با رزرو میز کار از امکانات دیگر موجود در فضا نیز استفاده کرده  و هزینه‌های خود را کاهش دهند.

یادگیری چیزهای جدید

وقتی در فضای مشترک با دیگران هستیم با افرادی روبرو خواهیم شد که دارای مهارت‌ها و کسب‌و‌کارهای متفاوت هستند. ارتباط داشتن و کارکردن در کنار دیگران ما را با موضوعات جدیدی آشنا کرده، به ما کمک می کند تا از فضای امن خود خارج شویم و برای کسب مهارت‌های جدید تلاش کنیم.

 

 

, , , , , , , , , , ,

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *